Słownik pojęć informatycznych

 

Aplikacja dedykowana

Aplikacja dedykowana to aplikacja tworzona na specjalne zamówienie. Pełni funkcje, które są niedostępne w gotowych systemach informatycznych.
 

Aplikacja sieciowa

Znana również pod nazwą aplikacji webowej. Zaawansowane aplikacje sieciowe są niezwykle funkcjonalne. By stworzyć aplikację internetową wykorzystywane są m.in. ASP.NET i C#.
 

ASP.NET

Jest to zbiór technologii pozwalający na tworzenie skomplikowanych i przyjaznych dla użytkownika aplikacji internetowych. Jest niezbędny przy tworzeniu dynamicznych stron internetowych. Dzięki temu aplikacje internetowe są funkcjonalne i wygodne w użyciu.
 

ASP.NET MVC

ASP.NET MVC to platforma aplikacyjna pozwalająca budować aplikacje internetowe w oparciu o wzorzec Model-View-Controller i technologie ASP.NET. Korzystając z tej platformy użytkownik ma dostęp do wielu gotowych już komponentów.
 

CSS

CSS to tzw. kaskadowe arkusze stylów. Jest to język wykorzystywany przy tworzeniu stron www. Pozwala opisać formę wyświetlania stron internetowych. Został stworzony, by oddzielić od siebie formę wyświetlania od struktury dokumentu.