Słownik pojęć informatycznych

 

HTML5

HTML5 jest językiem programowania, który służy do tworzenia stron internetowych. Ta wersja języka jest rozwinięciem HTML4. W języku HTML5 zostały wprowadzone dodatkowe elementy, które zwiększają multimedialność stron www.
 

Interaktywna strona internetowa

Interaktywna strona internetowa to strona, która pozwala na współpracę z użytkownikiem. Oznacza to, że może zarówno odbierać pewne informacje, jak i na nie reagować. Interaktywność na stronach www zapewniają skrypty napisane w JavaScript.
 

JavaScript

JavaScript to skryptowy język programowania, który stworzyła firma Netscape. Najczęściej wykorzystywany przy tworzeniu stron www. Skrypty napisane w tym języku są odpowiedzialne za interaktywność strony.
 

Język programowania C#

C# to obiektowy język programowania stworzony w roku 2000. Zaprojektowany przez Microsoft. Język ten jest podstawowym językiem platformy .NET. Jest idealny do tworzenia aplikacji internetowych.
 

Kampanie Google AdWords

Kampanie Google AdWords to nowoczesna forma reklamy. Pozwala na samodzielne dobranie słów kluczowych, czyli słów ściśle związanych z daną stroną. Kampanie Google AdWords są jedną z lepszych form marketingu internetowego.